Wyniki II Koluszkowski Jesiennych Biegów "Od przedszkola do seniora"

Najlepsi z najlepszych rywalizowali indywidualnie jak i drużynowo w 2. jesiennych przełajach” od przedszkola do seniora”

W jesiennej aurze, przy niewielkim deszczu, na Orliku, LKS Koluszki przeprowadził 2. Koluszkowskie biegi przełajowe „ od przedszkola do seniora”. Na starcie ponad 150 zawodników, reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Na prośbę dyrekcji przedszkoli rywalizację najmłodszych dzieci, odłożono na termin późniejszy.
Otwarcia zawodów tradycyjnie dokonał burmistrz Koluszek Pan Waldemar Chałat i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr1 Pani Jolanta Dąbrowska. Po krótkim omówieniu regulaminu i przeprowadzonej rozgrzewki, na start do biegu na 400 metrów wyruszyły dziewczynki klas I-III, zwyciężyła na finiszu Daria Fortuna SP Różyca, pokonując prowadzącą bieg pierwszoklasistkę Annę Siemińską SP Nr2.
W chłopcach na tym samym dystansie świetnie pobiegł Adrian Waliszek SP Gałków Duży wyprzedzając drugiego Igora Butę SP 2 o ponad 10 metrów. W biegu na 600 m. dziewcząt kl. IV-V Amelia Napierała SP2 pokonała przyjaciółkę wspólnych biegów Jagodę Nowakowską SP Różyca. Na tym samym dystansie wśród chłopców trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie szkoły podstawowej Nr 2, zwyciężył pięknie biegający Mateusz Stec. Wśród dziewcząt w biegu na 600 m. klas VI-VII „podium” zajęły dziewczynki trzech szkół, najwyższe dla Pauliny Wysokińskiej SP Gałków Duży, średnie przypadło Zuzi Kerner SP Różyca, najniższe Izie Grabskiej SP 2, która stoczyła na ostatnich metrach niesamowitą walkę o brązowy medal z Wiktorią Rzeźnik SP Gałków Duży. Wspaniały finisz zademonstrowali w biegu na 1 km. uczniowie szkoły podstawowej Nr 2, którzy do ostatnich metrów walczyli pomiędzy sobą o złoty medal, ostatecznie nieco lepszym był ubiegłoroczny zwycięzca ogólnopolskich biegów w Wolborzu Filip Bator, drugi Jędrzej Jaśniewski, trzeci Kacper Michalak wszyscy SP 2. Również świetnie przygotowani do biegów byli zawodnicy szkół gimnazjalnych, w dziewczętach w biegu na 600 m. zwyciężyła Malwina Wawrzonek Gimnazjum Nr 1 pokonując dwie reprezentujące gimnazjum w Gałkowie Dużym: Wiktorię Witczak i Klaudię Skibińską. Identycznie jak u dziewcząt, w takiej samej kolejności na metę jednokilometrowego dystansu, wbiegli: Jakub Lipiński Gimnazjum Nr 1 pokonując na finiszu Mateusza Jędrzejczaka i Michała Bankowskiego obaj Gimnazjum w Gałkowie Dużym. Niesamowita walka trwała wśród uczniów dwóch szkół ponadgimnazjalnych: w dziewczętach w biegu na 600 metrów Kamila Kłosińska ZSP Nr 2 pokonała na ostatnich metrach Oliwię Ćmiel ZSP Nr 2 i Klaudię Sokalską ZSP Nr 1. Super bieg był wśród chłopców na 1 km. wystartowało 25 zawodników, walczących od startu do mety niezwykle ambitnie i zaciekle o jak najlepsze miejsce. Najszybciej z czasem 3:15 przybiegł Grzegorz Wawrzonowski ZSP Nr 2, drugi był Krystian Heleniak ZSP Nr 1 3:16, trzeci Kacper Grzybczyński ZSP Nr 2, 3:19. Trzeba nadmienić, iż wszyscy, którzy ukończyli bieg uzyskali świetne czasy, ostatni 4:15.
Do biegów otwartych zgłosiło się tylko trzech zawodników, na 1 km wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Napierała, druga Jagoda Nowakowska, wśród chłopców samotnie dystans 1 km. pokonał Mateusz Pecyna. Wszystkim, pomimo niesprzyjającej pogody: zawodnikom, opiekunom, sędziom i innym osobom przybyłym na zawody należą się słowa uznania i podziękowania.