26. miejsce Magdy w mistrzostwach świata w biegach górskich

Świetny występ Magdy w 33.Mistrzostwa Świata w biegach górskich !
We Włoszech w miejscowości Premana w gminie Lomabardii, odbyły się po raz 33. mistrzostwa świata w biegach górskich (styl anglosaski). W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 35 państw z całego świata, w tym 9. osobowa reprezentacja Polski i nasza utalentowana biegaczka Magdalena Pierzchała. Zawodniczka LKS Koluszki spisała się wręcz znakomicie, w doborowej stawce 56. juniorek, zajęła wysokie 26. miejsce (37:32), 37 . była druga z Polek Sylwia Bąba (39:54). Wygrała Risper Chebet (Uganda) – 31:46, 2.Bahar Atalay (Turcja) – 33:02, 3. Lauren Gregory (USA) – 33:33.
Bieg rozgrywany był na dystansie 6,5 km. z przewyższeniem ok. 850 m.npm. Trasa biegu bardzo trudna z licznymi mocnymi podbiegami i zbiegami. Magda, do Włoch pojechała dobrze przygotowana, a przede wszystkim zdrowa, po chorobie która trapiła zawodniczkę podczas startu w mistrzostwach Europy w Słowenii, ani śladu. Magda, pobiegła mądrze, dobrze rozłożyła siły, walczyła z innymi na podbiegach, nieźle też zbiegała, pokonała wiele mocniejszych zawodniczek posiadających lepsze czasy na dystansach od1,5 do 5 km. Według zajętych miejsc przez Polaków, Magda była druga, lepsze 23.miejsce zajął junior Marcin Kubica.
W juniorach jak i seniorach zwyciężali zawodnicy z Afryki.
Zdjęcia Jacek Wojtarek

نویسنده : Administrator | Lekkoatletyka | ارسال نظر: 7 | Wyślij emaila do znajomego Szybkie drukowanie